کلکسیونر عطر

03 اسفند 1398


 

گریس مونرو تازه عروسی‌ست که خود بر این باور است که با انتظارات هیچ‌یک از افراد جامعه‌ی سرشناس و طراز اول لندن دهه‌ی ۱۹۵۰ سازگاری ندارد. وقتی گریس ارثیه‌ای غیرمنتظره از فردی کاملا غریبه، به نام مادام اوا دورسی، دریافت می‌کند، علاقه‌مند می‌شود هویت حامی مرموز خویش را کشف کند.

داستانی که گریس کشف می‌کند داستان زنی فوق‌العاده است که در طول دهه‌ها در نیویورک، مونت کارلو، پاریس و لندن الهام بخش یکی از بزرگ‌ترین عطرسازان پاریس بوده و در سه عطر محبوب او جاودانه شده است. سرگذشت اوا دورسی زندگی گریس را برای همیشه دگرگون می‌کند. او مجبور می‌شود بین شخصیتی که دارد و آنچه از او انتظار می‌رود یکی را برگزیند.

پنجمین رمان کتلین تسارو رمانی‌ست که باید زمانی آن را خواند که در تختخواب به بالش تکیه داده و یا در ساحل زیر چتر دراز کشیده‌اید! نویسنده، خواننده را به یک دنیای کاملا مطابق با مد روز می‌برد که سحر و جادوی عطر، آن را کنترل می‌کند. او داستان دو زن را روایت می‌کند که با یک راز به هم متصلند. وی مانند یک خیاط، دو زمان موازی را با دو طرح داستان به یک دیگر می‌دوزد و لباسی فاخر بر تن داستان می‌کند. از جنبه‌ای شاید بتوان گفت داستان جوجه اردک زشت که به قویی تبدیل شد.

◀️ چند سطر کتاب

هیچ‌چیز فوری‌تر و کامل‌تر از حس بویایی نیست. در یک لحظه، قدرت دارد تو را به هرجایی انتقال دهد. حس بویایی‌ات، نه با حافظه خودت، بلکه با احساساتی که وقتی آن خاطره را می‌سازی و حس می‌کنی ارتباط دارد. خلق دوبارهٔ حافظهٔ بویایی یکی از چالش‌انگیزترین و فصیح‌ترین حرفه‌های ممکن است؛ شعر است، در فوری‌ترین شکل ممکن.

📗کلکسیونر عطر، کتلین تسارو، مترجم: #فروغ_مهرزاد، #نشر_کوله_پشتی، 456ص، قیمت: 60هزار تومان
#رمان_خارجی

عنوان اصلی: The Perfume Collector
نویسنده: #Kathleen_Tessaro

@Klidarدیدگاه های شما