دختری در تعقیب ماه

17 اسفند 1398


#کتاب_امروز:
📗📗  دختری در تعقیب ماه
📓#سارا_ادیسون_الن
✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/  مهرنوش چمنی:

امیلی تا به حال والدین مادرش رو ندیده و این اولین باره که قدم به شهر تولد مادرش می‌ذاره. البته تنها. بعدا متوجه خواهیم شد امیلی چرا تنهاست، اما فعلا سوال‌های بی‌جواب زیادی داریم. چرا مادرش تا به حال حرفی از زندگی گذشتش نزده بود؟ چرا توی این شهر هیچ‌کس از مادرش دل خوشی نداره؟ برای امیلی که اون یک قهرمانه.
در همین حال با جولیا آشنا می‌شیم که برای پرداخت بدهی‌های رستوران پدرش مجبور شده توی "مولابی" بمونه و روزشماری می‌کنه تا بتونه اونجا رو ترک کنه.

"دختری در تعقیب ماه" بین زمان حال و گذشته در نوسانه. رازهای مادر امیلی که در گذشته همکلاسی جولیا بوده، و گذشته‌ی تلخ جولیا که هنوزم داره زندگی رو به کامش زهر می‌کنه. این رمان عاشقانه اجتماعی، کمی هم حال و هوای جادو داره. البته نه به معنی جادوگری. اتفاقاتی باورنکردنی می‌افتن که شاید اگه جای دیگه‌ای بود، نمی‌شد اون‌ها رو باور کرد. اما اینجا خیلی چیزا امکان داره، فقط باید منتظر باشی تا رازهای مختلف، یکی یکی از پرده بیرون بیفتن.
اینکه چرا خانواده "کافی" شب‌ها از خونه بیرون نمیرن، ماجرای نورهای مرموزی که توی جنگل پرسه می‌زنن، کیک‌های جولیا، و اتاق مادر امیلی همه جزو اسراری هستن که زمان خاص خودشون رو لازم دارن.

از این کتاب تعریف شنیده بودم اما راستش اونجوری که انتظار داشتم نبود. کل ماجرا جالب بود، اما اون‌طور که فکر می‌کردم پیچیدگی‌های لازم رو نداشت و برای برملا شدن رازها، صرفا وقت‌کشی می‌کرد تا اینکه کشش ایجاد کنه. به هر حال به نظر میاد این کتاب هم به بخش #یانگ_ادالت منتقل بشه. سادگی ماجرا ممکنه خیلی هم باب میل خواننده حرفه‌ای نباشه.

◀️ #چند_سطر_کتاب

نور برگشته بود! همان نوری که جولیا می‌گفت مردم فکر می‌کنند روح است. مات و مبهوت به آن نور که در جنگل آن سوی آلاچیق قدیمی در حیاط پشتی پدربزرگ ونس بود، چشم دوخت. مثل شب گذشته ناپدید نشد. در عوض این پا و آن پا می‌کرد و مثل تیر از این درخت به آن درخت می‌رفت و گاهی هم درنگ می‌کرد.
یعنی داشت... یعنی داشت امیلی را نگاه می‌کرد؟
امیلی بلافاصله به خانه‌ی کناری نگاه کرد. هیچ چراغی آنجا روشن نبود. هیچ کس به جز او آن نور را نمی‌دید.
به طرف نور برگشت. یعنی آن چه بود؟

📗دختری در تعقیب ماه، سارا ادیسون الن، مترجم: #فاطمه_خسروی، #نشر_نون، 256ص، قیمت: 33هزارتومان

عنوان اصلی: The Girl Who Chased the Moon
نویسنده: Sarah Addison Allen

#رمان_خارجیدیدگاه های شما