بنیادگرای ناراضی

21 اسفند 1398


#کتاب_امروز:
📘بنیادگرای ناراضی
▪️نویسنده: محسن حمید
▫️مترجم: مریم احمدی

در کافه‌ای در لاهور مردی با چهره‌ای ژولیده، غریبه‌ای آمریکایی به ظاهر مضطرب را به نوشیدن چای دعوت می‌کند و با ورود در دل شب قصه‌ی خود را که منجر به این رویارویی سرنوشت‌ساز می‌شود آغاز می‌کند...
«چنگیز» رویای مهاجرت به امریکا را در سر می‌پروراند تا اینکه از دانشگاه پرینستون امریکا پذیرش می‌گیرد و پس از اتمام تحصیلات در بهترین موسسه ارزشگذاری نیویورک وارد کار می‌شود و با ورود به یک رابطه‌ی عاشقانه با «اریکا»، دختری زیبا و ثروتمند زندگی شخصی خود را در منهتن رونق می‌دهد.
چیزی از این رابطه نمی‌گذرد که با رخ دادن حادثه‌ی 11 سپتامبر وضعیت کاری و رابطه‌ی عاشقانه‌اش با اریکا به طور کلی تغییر می‌کند و دچار فراز و نشیب‌های زیادی می‌شود. در این میان هویت شخصی‌اش نیز دچار تزلزل می‌شود و میان عشق و ثروت و شهرت با بنیادهای اساسی زندگی‌اش دچار دوگانگی می‌شود.

🔹این رمان از نامزدهای من‌بوکر 2007 بوده و جایزه‌ی بهترین داستان از جایزه‌ی ادبی نویسندگان آسیا-آمریکا در سال 2008 را کسب کرده است.

🔸محسن حمید، زاده ی 23 جولای 1971، نویسنده‌ی پاکستانی_انگلیسی است. حمید از 3 تا 9 سالگی را در آمریکا گذراند و پس از آن، به لاهور پاکستان بازگشت. او در هجده سالگی به منظور ادامه‌ی تحصیلات به آمریکا برگشت و در سال 1993 با معدل ممتاز از دانشگاه پرینستون فارغ‌التحصیل شد. حمید، پیش‌نویس اولین رمان خود را در کارگاه نویسندگی تحت تعلیم «تونی موریسون» نوشت و پس از اتمام تحصیل به پاکستان بازگشت تا بیشتر روی آن کار کند.

📕بنیادگرای ناراضی، #محسن_حمید، #مریم_احمدی، #نشر_منوچهری، 172صفحه، رقعی، شومیز، قیمت: 29هزارتومان

t.me/klidarnews

📌این کتاب را #نشر_مروارید با همین عنوان با ترجمه امیرحسین صادقی و حکیمه انتصاری؛ و #نشر_مانیا_هنر با عنوان «بنیادگرای ناخواسته» با ترجمه محمود رافع منتشر کرده‌اند.دیدگاه های شما