زیبای گمشده

07 خرداد 1399این‌کتاب داستان شهری کوچک است که پنج مرد جوان از آن به جنگ می‌روند و تنها یکی از آن‌ها برمی‌گردد؛ همچنین داستان عشق دختری به پسری نومید است که در دل‌شکستگی با شجاعتی فراتر از تعریف‌های معمول دوام می‌آورد. «زیبای گمشده» همچنین داستان مدرنی از قصه قدیمی «دیو و دلبر» است.

آمبروز، شبیه یک رویای دست نیافتنی به نظر می‌رسد. پسری که از نظر ظاهر و هیکل و هوش بی‌نقص است، اما یک حادثه می‌تواند چیزهای زیادی را تغییر دهد، حتی اگر واقعا به کسی صدمه‌ای نرسیده باشد.
فرنی و بیلی، دو دوست مکمل هم هستند که همیشه پشتیبان یکدیگر بوده‌اند، اما شاید کسان دیگری هم به حمایت احتیاج داشته باشند. افرادی که به نظر نمی‌رسد چیزی کم داشته باشند...

زیبای گمشده، رمانی عاشقانه با زمینه‌های اجتماعی پیچیده است که در نظر اول یک رمان عاشقانه‌ی نوجوان به نظر می‌رسد، اما گذشت زمان چهره‌ی دیگری از خود را به نمایش می‌گذارد...

◀️ چند سطر کتاب

وقتی دانش‌آموزان شنیدند که علاوه بر برج‌ها یک هواپیمای مسافربری هم در حومه‌ی شهر شنکسویل در 105 کیلومتری هانالیک سقوط کرده است، دیگر نتوانستند طاقت بیاورند و به خانه‌هایشان رفتند. سریعا از مدرسه رفتند چون می‌خواستند مطمئن شوند که دنیا در هانالیک به پایان نرسیده است. به خانواده‌هایشان نیاز داشتند. آمبروز یانگ در کلاس آقای هیلدی ماند و یک ساعت بعد از خراب شدن برج جنوبی، فروریختن برج شمالی را در تلویزیون دید. مادرش هنوز به تلفنش جواب نمی‌داد. چطور می‌توانست جواب دهد وقتی که خط‌ها بوق هم نمی‌خوردند. هربار که زنگ می‌زد، صدای بوق ناآشنایی در گوشش می‌پیچید. به سالن کشتی رفت. در گوشه‌ای از سالن که احساس امنیت می‌کرد، روی تشک جمع شده‌ای نشست و دعا کرد. وقتی می‌دانست که در آن لحظه خیلی‌ها دارند دعا می‌کنند و سر خدا حتما شلوغ است، سختش بود از خدا چیزی بخواهد. بعد از اینکه با بغض آمین گفت، سعی کرد دوباره با مادرش تماس بگیرد.
ص 28

📗زیبای گمشده، امی هارمن، مترجم: #آتنا_رحمتی، #نشر_آموت، 424صفحه، چاپ اول1398، قیمت: 55هزار تومان
#رمان_خارجی

عنوان اصلی: Making Faces
نویسنده: #Amy_Harmon

 دیدگاه های شما