۲۴/۶

18 تیر 1399✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش

«هر از گاهی اینترنت را خاموش کن و از زندگی لذت ببر.»
کنار گذاشتن تکنولوژی و قطع کردن اینترنت یک روز در هفته کمک‌مان می‌‌کند تا از آن طوری استفاده کنیم که اجازه ندهیم تکنولوژی از ما استفاده کند.
زندگی ۲۴/۶ یک روش زندگی هست که به ما کمک می‌کنه در حین غرق شدن در تکنولوژی که از نتایج زندگی فعلی همه هست در حال هم زندگی کنیم.
این کتاب یک راهنمای خوبه که نقاط قوت و ضعف تکنولوژی و تاثیراتش در زندگی رو بررسی می‌کنه. 
در هر نقطه‌ای بین تکنولوژی و دنیای واقعیتون که هستین یک لحظه صبر کنین و این شیوه زندگی رو محک بزنین. زندگی۲۴/۶ تعادل رو بهتون یاد میده، تا در مورد چگونه گذراندن زندگیتون تصمیم بگیرین. 

پس اگر هیچ‌‌وقت زمان خوبی برای شروع کنار گذاشتن تکنولوژی نباشه، همین حالا بهترین زمان ممکن هست. 

◀️ چند سطر کتاب

چه شد که ما از عصر  دلیل و برهان به عصر حواس پرتی رسیدیم؟ 
طبق گفته‌‌ی لیندا استون، نویسنده و مدیر فنی سابق تکنولوژی، زندگی ما امروزه نوعی توجه «نصفه نیمه و مداوم» است که هیچ‌‌کس واقعا به حرف‌‌هایی که تو می‌‌زنی توجهی نمی‌‌کند (به جز به موبایلش) و ما نسبت به چیزهای مهمی مانند عشق، درایت و حقیقت نابینا شده‌‌ایم. ما نگاه نمی‌‌کنیم؛ فقط نظری سطحی می‌‌اندازیم. ما نمی‌‌خوانیم؛ فقط سطحی ورق می‌‌زنیم. تمام اینها یعنی دریافتی ما خیلی کمتر از قبل است. ماریان ولف، استاد آموزش در دانشگاه یو سی‌‌ ال ای، در روزنامه‌‌ی گاردین می‌‌نویسد: «سطحی خواندن هنجار جدیدی است (تازه آن هم از روی صفحه‌‌ی تکنولوژی). وقتی مغز متنی را سطحی می‌‌خواند ما زمان آن را نداریم تا پیچیدگی‌‌هایش را درک کنیم و احساسات شخص دیگری را لمس کرده یا زیبایی آن متن را حس کنیم. ما نیاز به دانشی جدید برای عصر دیجیتال داریم.»
ص۹۸

 📕24/6، تیفانی شلین، مترجم: #الهه_علوی، #نشر_کوله_پشتی، 230صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 35هزارتومان
#جنبه‌های_اجتماعی

عنوان اصلی:24/6: The Power of Unplugging One Day a Week
نویسنده: #Tiffany_Shlain

 دیدگاه های شما