تمام آن یکشنبه ها کجا رفته اند

19 مرداد 1399✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #مهرنوش_چمنی 
مجموعه داستان‌ها، اونم وقتی که هر داستان از یک نویسنده‌ی مختلف باشه، مثل پیدا کردن چراغ جادو می‌مونه. تازه اگه نویسنده‌اش ژاپنی باشن که دیگه نگم براتون!

کتاب "تمام آن یکشنبه‌ها کجا رفته‌اند؟" شامل 16 داستان از نویسندگان  سرشناس ژاپنیه که هرکدوم برای خودشون دنیایی هستن. موراکامی، بنانا یوشیموتو، کازوئو  ایشی گورو و ...
اصلا داستان‌های ژاپنی انگار آدمو وارد یک خلسه‌ی عجیب می‌کنن، جادو میشی و باید تا آخر دنبالشون بری ببینی از کجا سر در میاری!

بعد از "خوبی خدا" این کتاب جزو بهترین مجموعه داستان‌هایی هست که خوندم و راستش یه جورایی ترغیبم کرد بیشتر پیگیر نویسنده‌های ژاپنی باشم.

◀️ چند سطر کتاب

هفت سال پیش، در یک روز سرد، تنها دو روز بعد از بازنشستگی تای‌هی، همسرش مرد. وقتی او تا ظهر از خواب بیدار نشد، تای‌هی با گفتن یک جوک به اتاق خواب رفته بود، این طوری تنبل میشی، وقتی دیگه لازم نیست رئیس خونه بره سر کار، که دریافت قلب همسرش از تپش ایستاده است. آمبولانسی او را برد و علت مرگ را خون‌ریزی ساب آراکنوئید تشخیص دادند. تای‌هی به یاد می‌آورد که شب پیش از آن همسرش شکایت کرده بود که وجود خودش را حس نمی‌کند و پیش از او به رختخواب رفته بود، اما هرگز به ذهن تای‌هی خطور نکرده بود که او به همین سادگی قرار است بمیرد.
ص 36

📗تمام آن یکشنبه‌ها کجا رفته‌اند؟، هاروکی موراکامی، مترجم: #مژگان رنجبر، #نشر_نون، 288صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 49هزار تومان
#مجموعه_داستان_خارجی


▫️ t.me/klidarدیدگاه های شما