موج ها

15 شهریور 1399


#کتاب_امروز
📘 #موج‌ها
🔷 #کری_لانزدیل
✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش 

مالی برینان یک خانم تقریبا جوان که مردی اشتباه رو انتخاب کرده ولی قدرت پشت سر گذاشتن این اشتباه رو داشته و سرپرستی آینده خودش و دختر کوچولوش رو به عهده می‌گیره و می‌رن تو یک شهرک ساحلی واسه ساختن زندگی جدید. مالی یک هنرمنده که از کودکی به جمع کردن شیشه دریایی علاقمند بوده و حالا زیورآلات طراحی می‌کنه و استاد هنره.
اون معتقده شیشه دریایی اشک پری دریایی‌هاست واسه ملوان‌های گم‌شده تو دریا. و اگه کسی اینارو پیدا کنه به عشق حقیقی می‌رسه و از شر افراد پلید دور می‌مونه! ( من این اعتقادش رو دوس داشتم واسه همین اینجا قیدش کردم🙂) 

اما ماجرا اصلی از اینجاست که یک مدتیه کیسی کوچولو نمی‌تونه خوب بخوابه و کابوس می‌بینه! اما وحشت‌ناک‌تر اینه که تو واقعیت تعبیر می‌شن و تمامی ندارن و از همه بدتر اینه که کسی اونو جدی نمی‌گیره!!!!!
به همین دلیله که مالی ازش می‌خواد به همه اتفاقات و خواب‌هاش روتوضیح نده، اما اون می‌خواد کمک کنه. درست مثل بچگی مامانش که به نصیحت باباش گوش نمی‌داد. آخه پیش‌گویی یک استعداد مشترک بین مالی و کیسیه. 
کیسی طفلکی ☹️☹️
متاسفانه این توانایی خارق‌العاده کار دستش می‌ده.

◀️چند سطر کتاب

از روزی که توانایی‌هایش آشکار شده بود، فقط می‌خواستم کابوس‌های دخترم به پایان برسد. هفته‌ها بود آرزو می‌کردم الهامات متوقف شوند. و شب‌های بی‌شماری بود که دلم ‌می‌خواست یک شب با خیال راحت بخوابم. اما نه امشب. به کابوس‌هایش نیاز داشتم. باید به من می‌گفت کجا قرار است غرق شوم. چطور قرار است اتفاق بیفتد. 
ص131


📘موج‌ها، کری لانزدیل، مترجم: #فرشاد_شالچیان، #نشر_آموت، 380صفحه، چاپ اول1397، قیمت:35هزارتومان

#رمان_خارجی

عنوان اصلی:  #All_the_breaking_waves
نویسنده: #kerry_lonsdale

▫️ t.me/klidarNews دیدگاه های شما