زنی در کیمونوی سفید

01 دی 1399


#کتاب_امروز
📕 #زنی_در_کیمونوی_سفید
🔹 #آنا_جونز

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش: 

«زنی در کیمونوی سفید» یک داستان پر‌دردسر که احساسات شما رو درگیر می‌کنه و ممکنه با این کتاب قلبتون به درد بیاد و اشک بریزین یا به ماجراجویی برین! 
این رمان اولین اثر داستانی نویسنده‌ محسوب می‌شه اما توانایی داستان‌نویسی اون خیره‌کننده‌ست.
 یکی دیگه از جذابیت‌های این رمان اینه که می‌تونین کمی تا قسمتی با فرهنگ ژاپن آشنا بشین.
در واقع از یک ازدواج اجباری می‌خونیم و  بعد از اون دل‌بسته شدن این دختر ژاپنی به یک ملوان آمریکایی، که حالا دو تا مشکل به‌وجود اومده، هم از نظر فرهنگ که این علاقمندی مایه‌ی شرمه و  هم از نظر عرف و تعهد. 
جریان دو داستان متفاوت: یکی زنی که برای استحکام شرایط خانواده و فرهنگ مجبور به ازدواج ناخواسته می‌شه و بین احساس و جو حاکم زندگیش خُرد می‌شه که خب از نظر من خودش ضعیف بوده که تن داده به هر دلیلی به این اجبار!🤔 و دیگری زنی‌ که در آینده با کشف یک نامه و اسرارش راهی سفر می‌شه. که خب باز این نمود یک زن قوی و شجاعه که من عاشق این‌جور شخصیت‌هام و نحوه‌ی برخوردشون با زندگی.🤗
خلاصه واسه همه سلیقه‌ها شخصیت داره این رمان!😅


◀️ چند سطر کتاب

در ایالت‌های مرکزی نوسانات شدید دما می‌تواند به طوفان‌های سهمگین بینجامد. و من این را خیلی خوب می‌دانستم، اما وقتی جریان انبار شخصی پدرم را به خاطر آوردم، حتی گردباد درجه‌ی پنج هم نمی‌توانست مانعم بشود. 
برف‌پاک‌کن‌های کادیلاک پدر نمی‌توانستند با هجوم شدید دانه‌های باران بجنگند. با شدت گرفتن باران اوضاع بدتر شد و چرخ‌ها در آب جمع شده‌ی کف خیابان فرومی‌رفت و سر می‌خورد. رعدوبرق شدید صحنه را به فیلم‌های جنایی تبدیل کرده بود. باید به حاشیه‌ی جاده می‌رفتم و ماشین را نگه می‌داشتم تا باران بند بیاید، اما مصمم بودم که به راهم ادامه دهم.
ص165

📙زنی در کیمونوی سفید، آنا جونز، مترجم: #الهام_شریف، #نشر_کوله_پشتی، 363صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 55هزارتومان

عنوان اصلی: The Woman in the white kimono
نویسنده:#Ana_Johns

▫️ t.me/klidarNews دیدگاه های شما