زاک پسر کهکشان

10 اسفند 1396


#کتاب_امروز:

 

📗 #زاک_پسر_کهکشان

📙 #ری_اورایان

📒مترجم: #امیرحسین_میرزائیان

📕 #نشر_ذکر

 

📚@klidar

 

کلیدر/ #مهرنوش:

 

پنجشنبه‌ها معمولا نوبت کتاب‌های کودک و نوجوان هست، برای همین کتاب امروز رو هم یک سری جالب و جدید کتاب کودک انتخاب کردم.

این شما و این هم «زاک پسر کهکشان».

 

این سری کتاب، داستان‌های علمی تخیلی مهیج برای بچه‌هاست. ماجرا اینه که زاک و دو خواهر دوقلوش و والدینش به دلیل شرایط کاری پدرش مجبورن مهاجرت کنن. به کجا؟! به سیاره‌ی نبولن! بدرود زمین. زاک خیلی دلش برای دوستش و خونه‌شون تنگ می‌شه، اما شاید سیاره جدید خیلی هم بد نباشه. آشنا شدن با موجودات فضایی جدید، تکنولوژی خیلی پیشرفته‌تر و اکتشافات مهیج. اگر می‌خوایید به سفرهای باحال فضایی برید و یا یک خونه‌ی فوق جذاب داشته باشید، با زاک هم سفر بشید. به سیاره‌ی جونو برید، سیاره دایناسورها رو کشف کنید، شایدم یک هیولای فضایی ببینید!

 

این مجموعه، دوازده جلدیه و گویا نشر ذکر تا الان 9 جلد از اون رو ترجمه و منتشر کرده. تصویرگری این کتاب هم  توسط #کالین_جک انجام شده که واقعا جالبه. نگران نباشید من کتاب‌های اصلی رو هم چک کردم، اونا هم سیاه و سفید بودن، ولی این هیچی از جذابیت تصاویر کم نکرده.

 

این رو هم بگم #نشر_پرتقال هم این سری کتاب رو داره ترجمه می‌کنه و تا الان چهار جلدش رو منتشر کرده، فقط با احترامی که برای پرتقال قائلم اما چرا قیمت 17 هزار تومن؟! ترجمه‌ها رو که مقایسه کردم اصلا از ترجمه نشر ذکر ناراضی نبودم و متوجه نمی‌شم این تفاوت قیمت علتش چیه! سال چاپ هردو هم یکیه. به هر حال امیدوارم از سفر فضاییتون لذت ببرید.

 

 

◀️ #چند_سطر_کتاب

 

زاک چشم‌هایش را باز کرد. او در کلاس درس در سیاره نبولن بود. همه‌ی هم کلاسی‌هایش شبیه هیولاهای مختلف بودند. موجودات لاغری با شاخک‌هایی که از آن‌ها مایعی می‌چکید، دور و برش نشسته بودند.

معلم هم شبیه یک مار غول آسای دوسر بود. زاک از کلاس بیرون پرید و به طرف خیابان دوید. او با عجله به سمت تابلوی بزرگی رفت که رویش با چراغ‌های چشمک زن نوشته شده بود: بهترین پیتزای این کهکشان.

زاک عاشق پیتزا بود. او با خودش گفت: «آخ جان پیتزا! غذای مورد علاقه‌ی من! حداقل این‌ها در این سیاره‌ی عجیب و غریبشان یک چیز خوب که من می‌شناسم دارند!»

زاک دوان دوان به سمت پیتزافروشی رفت تا پیتزا سفارش دهد: «یک پیتزای مخصوص لطفا.»

چیزی نگذشت که یک پیتزای داغ را که از آن بخار بلند می‌شد، جلوی او گذاشتند.

زاک فریاد کشید: «اَی ی ی!» روی پیتزا پر از انواع و اقسام کرم‌ها و حشرات بود که می‌خزیدند و می‌لولیدند.

ص18 جلد اول

 

🔹زاک پسر کهکشان/ ری اورایان/ مترجم: امیرحسین میرزائیان/ نشر ذکر/ رقعی/ شومیز/ 112 صفحه/ قیمت هر جلد 5800 تومان

 

 

t.me/klidarدیدگاه های شما