کتاب بی ابد

19 اسفند 1396


 

جولز تمام تلاشش رو می‌کنه تا بتونه بدهی‌هاشون رو بپردازه و برای پدرش زمان بخره. زمان به معنای واقعی. در سرزمین اون‌ها، سمپرا، پول رایج، زمان هست که با خون افراد پیوند خورده. حالا جولز برای پرداخت بدهی‌ها تصمیم می‌گیره برای کار به بی‌ابد برگرده، جایی که سال‌ها پیش همراه پدرش از اونجا فرار کردند. جایی که ثروتمندان با خرید زمان، صدها سال زندگی می‌کنن و دست‌رنج دیگران رو می‌دزدن.

اما بازگشت به بی‌ابد چندان بی‌خطر نیست، به هرحال گذشته باعث فرار اون‌ها شده و هرلحظه ممکنه کسی اون رو بشناسه. اما بازگشت جولز به بی‌ابد ممکنه باعث اتفاقات دیگه‌ای هم بشه.

یک رمان مهیج و جالب که اولین کار سارا هالند هست و بسیار مورد توجه خوانندگان در سراسر دنیا قرار گرفته. اگر عضو گودریدز هستید، می‌تونید ببینید که هفت هزار کاربر به این کتاب رتبه دادن و بیشتر اون‌ها چهار و پنج ستاره بودن.
 
چند سطر کتاب


به نظر بیشتر مردم جنگل جای ترسناکی است، چون داستان‌های کهن پری‌ها و ساحر ها را باور می‌کنند، پری‌هایی که زمان جاری در خون آدم را متوقف می‌کنند و ساحرهایی که می‌توانند تنها با نجوایی سال‌های باقی مانده از عمر آدم را روی برف‌ها بریزند. حتی می‌گویند روح کیمیاگر هم در میان درخت‌های این جنگل سرگردان است و با هر دمش عمر یکی را به کل می‌بلعد.
من آنقدر نادان نیستم که از داستان‌های کهن واهمه داشته باشم. جنگل پر از خطر واقعی است؛ خطر دزدانی که با چاقوهای کند و پودرهای شیمیایی روی کمربنداشن کمین کر‌ده‌اند تا زمانِ جاری در رگ‌های هرکسی را که جرات کرده و از محدوده‌ی امن روستا خارج شده بیرون بکشند.
ص11

بی ابد/سارا هالند/ مترجم: اشکان کریمیان/ نشر باژ/ رقعی/شومیز/388 صفحه/ 25500 تومان

 دیدگاه های شما