معرفی کتاب پیش از آنکه بمیرم

05 فروردین 1397


 

قبل از این‌که این کتاب به دستم برسه، فیلمش رو دیدم اما انگار کتابش خیلی جذاب‌تره. سامانتا، یک دختر نوجوان زیبا و شاد و محبوب هست که با سه دوست دیگه به یک مهمونی میرن. برنامه‌های خودشون رو دارن و زندگی شاد، اما همه این‌ها ناگهان تبدیل به یک کابوس می‌شه. تصادفی اتفاق می‌افته و سامانتا...

"پیش از آنکه بمیرم" داستان فرصت‌های از دست رفته‌ی آدم‌هاست و این‌که فکر می‌کنیم شاید یک وقت دیگه رفتارمون رو جبران می‌کنیم اما اینکه واقعا فرصتشو داشته باشیم یا نه معلوم نیست. شاید فقط همین امروز رو فرصت داشته باشیم به کسانی که دوستشون داریم بگیم که واقعا چقدر دوستشون داریم.

چند سطر کتاب

میگن درست قبل از اینکه بمیرین، تمام زندگیتون از جلوی چشماتون رد می‌شه، اما این اتفاق برای من نیفتاد.
راستش، من همیشه فکر می‌کردم تمام این قضیه‌ی مرور ذهنی زندگی در لحظه‌ی آخر خیلی مزخرفه. همون‌طور که مامانم می‌گه، بعضی چیزها بهتره که دفن و فراموش بشن. مثلا من خیلی خوشحال می‌شم اگه کلاس پنجم رو کامل فراموش کنم (دوران عینک و سیم‌های صورتی دندون.) اصلا کسی هست که دلش بخواد اولین روز دوران راهنمایی رودوباره مرور کنه؟ و در همه‌ی تعطیلات خانوادگی خسته کننده و کلاس‌های جبر بی‌فایده، به زور از روز اول جون سالم به در بردم. با این‌حال، حقیقت اینه که بدم نمیاد دوباره یه سری از موفقیت‌های بزرگم رو تجربه کنم، از جمله وقتی برای اولین بار من و راب کوران همدیگه رو وسط سالن رقص دیدیم و همه دیدن و فهمیدن و که ما با همیم، وقتی من و لیندزی و الودی و الی بودیم و توی ماه می سعی کردیم فرشته برفی درست کنیم، و روی چمن خونه‌ی الی رد پاهایی اندازه‌ی رد پای آدم جا گذاشتیم.
ص 1

پیش از آنکه بمیرم/ لورن اولیور/ مترجم: هما قناد/ نشر میلکان/ رقعی/ شومیز/ 27000 تومان


@KLIDARدیدگاه های شما