در جستجوی ورمیر

20 اردیبهشت 1397


#کتاب_امروز

📕 #در_جست_و_جوی_ورمیر
🔹 #بلو_بیلیت
🔸مترجم: #آرزو_احمی
🔺#نشر_پرتقال

 

کلیدر/ #مهرنوش:

پترا و کالدر دو نوجوان چندنژادی هستن که تو آمریکا متولد شده و زندگی می‌کنن. این دو نفر همسایه و همکلاسی هستن و ذهنشون شدیدا درگیر پروژه‌ای هست که خانم معلم بهشون داده. باید یک نامه‌ی مهیج و فراموش نشدنی پیدا کنن و به کلاس ارائه بدن.

در جستجوی ورمیر یه کتاب معمایی ماجراجویانه واسه بچه‌هایی هست که علاقه به حل معما دارن. مثلا نامه‌هایی که کالدر به دوستش تام میده به رمز نوشته شده و اگه می‌خواین بدونین چی به هم گفتن باید با کمک کلید، جوابو بدست بیارید.
البته کل داستان هم خودش یه معمای بزرگتره. پترا و کالدر وارد یه ماجرای دیگه می‌شن. یک نقاشی مهم به سرقت رفته و این دوتا دوست فکر می‌کنن که می‌دونن ممکنه کار کی باشه...

این کتاب برنده جوایز زیر هم شده:

🏆2005 Edgar-Juvenile winner
🏆2004 Agatha–Children winner
🏆2007 YRCA-Junior nominee

خانم بلو بیلیت نویسنده این کتاب متولد نیویورک هست و بیشتر به خاطر همین کتابِ «در جستجوی ورمیر» معروفه. البته کتاب‌های دیگه‌ای هم برای کودک و نوجوان داره.
از اونجا که این کتاب نقاشی هم زیاد داره و برای حل ماجرا بهشون نیاز دارید، بد نیستم بگم تصویرگر این کتاب برت هلکوییست هست که پیش از این برای سری کتاب‌های بچه‌های بدشانس هم تصویرگری کرده.


◀️ #چند_سطر_کتاب  #کودک_و_نوجوان

دوست عزیز!
می‌خواستم از شما در کشف جُرمی که سابقه‌ی آن به قرن‌ها پیش برمی‌گردد، کمک بگیرم. با این جرم، در حق یکی از بزرگ‌ترین نقاشان جهان جفا شده است. از آنجا که مقامات مسئول شجاعت اصلاح این اشتباه را ندارند، وظیفه‌ی خود دانستم که حقیقت را آشکار کنم. و شما را به خاطر نگاه تیزبین، هوش، ذکاوت و توانایی‌تان در تفکر خلاقانه انتخاب کرده‌ام. اگر تصمیم بگیرید کمک کنید، پاداش سخاوتمندانه‌ای بابت خطرهایی که با آن‌ها رو به رو می‌شوید، دریافت خواهید کرد.


📕 در جستجوی ورمیر/ بلو بیلیت/ مترجم: آرزو احمی/ نشر پرتقال/ رقعی/ شومیز/222 صفحه/ قیمت: 13000تومان

@KLIDARدیدگاه های شما