تاریخ مصور آمریکا

24 آذر 1398


انتشارات سایان و کتابستان معرفت، «تاریخ مصور آمریکا از سال ۱۴۹۲ تا ۲۰۱۸» جامع‌ترین کتابی که تا به امروز درباره تاریخ آمریکا نوشته شده است را منتشر کردند. این کتاب تنها متن موجود در جهان است که همزمان تاریخ، سیاست، اقتصاد و فرهنگ آمریکا را از سال‌ها پیش از ورود کریستوف کلمب تا امروز و زمان دونالد ترامپ بررسی می‌کند.

فاطمه شفیعی سروستانی دارای دکترای مطالعات آمریکا از دانشگاه تهران نویسنده این کتاب است که با استفاده از بیش از هزار کتاب و مقاله علمی این کتاب را به رشته تحریر در آورده است.

در این کتاب نه فقط به تاریخ این کشور که به بنیان‌های فکری پایدار و تغییر ناپذیرش نیز پرداخته شده است. به همین جهت پرونده‌های مستقلی همچون سرمایه‌داری آمریکایی، بنیادگرایی مسیحی، محافظه کاری، زنان، شبه نظامی‌گری و میهن پرستی و روابط ایران و ایالات متحده نیز به صورت کامل در کتاب مطرح شده است.

این کتاب در کنار متن مفصلش که بیش از یک میلیون و پانصدهزار کلمه است بیش از ۳۵۰۰ تصویر و اینفوگرافی دارد که همه مخاطبین با هر سطح تحصیلی را با فرهنگ آمریکایی، سیاست آمریکایی و هر آنچه مربوط به آمریکاست آشنا می‌کند.

کتاب حاضر دارای ۱۲ ضرب داغکوب است که به لحاظ هنری کتابسازی آن را در رده آثاری هنری و نفیس قرار داده است


▪️تاریخ مصور آمریکا از سال ۱۴۹۲ تا ۲۰۱۸، فاطمه شفیعی سروستانی، نشر سایان و نشر کتابستان، چاپ اول 1398، 1592 صفحه، سه جلدی، رحلی، زرکوب، قیمت: 890 هزار تومان

▫️  t.me/klidarدیدگاه های شما