موجودات حال‌به‌هم‌زن

12 دی 1398


امروز یک مجموعه‌ی باحال و پر از دانستنی و خنده‌دار و خلاصه محشر رو می‌خوام براتون معرفی کنم! 
خانم‌ها آقایان این شما و این موجودات حال به هم زن! آره می‌خوام در مورد چند موجود حال به هم زن صحبت کنم: مگس و کرم و موش و حلزون و شپش و عنکبوت و وزغ. قبل از اینکه بخواین قربون صدقه‌ی حلزون با اون صدف پشتش برید یا بگید وای موش که خیلی گوگولیه باید بگم منظورم حلزون بدون صدف و موش‌های فاضلاب هستن! 

خانم الیس گراول عاشق همین موجودات کوچیک حال به هم زنه. تازه تعجب می‌کنید اگه بگم در سه و نیم سالگی انجمن دفاع از موجودات حال به هم زن رو هم تاسیس کرده. خب خیلی تعجب نکنید چون مثل اینکه تنها عضو این انجمن خودش بوده.

این مجموعه هفت جلده و هر جلد مربوط به یک حیوونه (بالاتر اسم حیوونا رو گفتم). توی هر جلد نویسنده کلی اطلاعات جذاب  درباره‌ی هر حیوون در اختیارتون می‌ذاره. اطلاعاتی که با تصویرگری‌ها و شوخی‌های نویسنده وادارتون می‌کنه بخندین و بگین «چه جالللب!». 

اولِ کتاب نوشته شده که این مجموعه برای گروه سنی «ب» مناسبه. ولی به نظر من مناسب تمام سنینه. من که خیلی دوست داشتم و تمام جلدهاش رو پشت سر هم خوندم و می‌خوام عضو انجمن دفاع از موجودات حال به هم زن بشم.

 ◀️ چند سطر کتاب (از جلد هفتم «وزغ»)

وزغ برای انسان‌ها موجود مفیدی است، چون آفت‌هایی را که برای محصولات کشاورزی ضرر دارند، می‌خورد.
وزغ سالم نشانه‌ی محیط زیست 
سالم است، چون آن‌ها فقط در محیط پاک و شرایط طبیعی زندگی می‌کنند. 

وزغ‌ها: بله! بله! این سیاره به ما احتیاج داره!

▪️مجموعه‌ی موجودات حال به هم زن، نویسنده و تصویرگر: الیس گراول، مترجم: نسترن فتحی، نشر چشمه (کتاب چ)، چاپ اول 1397، قیمت هرجلد: 14هزارتومان

عنوان اصلی: The Disgusting Critters Series
نام نویسنده: Élise Gravel

▫️  t.me/klidarدیدگاه های شما