گریزان

18 فروردین 1399


 

الیف شافاک در کتاب گریزان تلاش کرده تا نشان دهد که یک انسان چگونه می‌تواند زندگی خود را مورد پرسش قرار داده و برای رهایی از آن، راه دیگری را بیابد. این کتاب ماجرای سفر انسان‌هایی را نشان می‌دهد که می‌خواهند خود واقعی‌شان را بهتر بشناسند و قدم در راه‌های جدیدی می‌گذارند.گریزان کتابی مناسب با هدف شناخت مکان‌های نو، چشیدن طعم‌های تازه، تجربه‌ی احساسات جدید و کشف ناشناخته‌ها است.

کتاب "گریزان" در سال 2011 در ترکیه منتشر شد و جزو دسته‌بندی رمان قرار نمی‌گیرد. گریزان اثر الیف شافاک شامل یاداشت‌های بسیار جذاب و خواندنی الیف شافاک حول موضوعاتی مثل هویت زن، ادبیات، رابطه‌ی زن و مرد، دغدغه‌های شخصی او و... می‌شود.

الیف شافاک یکی از نویسندگان موثر و متاخری است و با هر کدام از کتاب‌هایش، خوانندگانش را به نحوی درس زندگی داده و به آنها مسیرهای زندگی جدیدی ارائه می‌کند. او در کتاب گریزان تلاش کرده تا نشان دهد که یک انسان چگونه می‌تواند زندگی خود را مورد پرسش قرارداده و برای رهایی از آن، راه دیگری را بیابد. این کتاب، شرح ماجرای سفری است در مورد انسان‌هایی که در پوسته خود فرو رفته‌اند و برای شناخت بهتر خود و یافتن خود واقعی‌شان قدم در راه می‌گذارند. گریزان کتابی مناسب با هدف شناخت مکان‌های نو، چشیدن طعم‌های تازه ، تجربه‌ی احساسات جدید و کشف ناشناخته‌ها است.

📌 این کتاب توسط #نشر_نیماژ و با ترجمه #صابر_حسینی نیز منتشر شده است.

◀️ چند سطر کتاب
زن و مرد سال‌هاست که با هم ازدواج کرده‌اند. در اینکه همدیگر را دوست دارند شکی نیست، اما نه به اندازه‌ی گذشته. به هر حال، دیرزمانی است که هیچ چیز همچون قبل نیست. آیا سابقا دلباختگی‌ها پرحرارت‌تر و حسرت‌ها عمیق‌تر بودند؟ چه شعرهایی که در وصف یک تار موی معشوق سروده می‌شد. فقط با یک نگاه، انسان چقدر دوست داشته می‌شد. سری که از آستانه‌ی در به بیرون می‌چرخید، سایه‌ی زنی از پشت پرده، یک تبسم آشکار و نهان، سوز و گذاری پنهان در عمق نگاه‌ها. یار از دور هم می‌توانست دوست داشته شود. واقعا ممکن بود. عشق، هم شدنی بود هم ناشدنی. عشق و علاقه قبل از تماسی می‌توانست جزئی از زندگی تو باشد، بی هیچ نزدیکی‌ای.
ص8

📗گریزان، الیف شافاک، مترجم: #سیما_حسین_زاده، #نشر_روزنه، 368ص، قیمت: 39500 تومان
#ادبیات

@klidarnewsدیدگاه های شما