کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

21 خرداد 1399


#کتاب_امروز:
📘کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند
#فیلیپا_پری
✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/  روح‌انگیز روح‌بخش

جذابیت این کتاب واسه من این بود که با یک جمله کلیشه‌ای شروع شد و یک موضوع مهم رو قابل درک کرد. جمله‌ای که: «بچه‌ها کاری که ما می‌گیم انجام نمیدن بلکه کارهای ما رو تکرار می‌کنن». پس ما الگوی اصلی فرزندمون هستیم و قبل از بررسی رفتارهای اون باید خودمون و رفتارهامون رو بررسی کنیم.
کودک به محبت، تایید، نوازش، عشق به‌علاوۀ محدودیت، درک و... نیاز داره و همین‌طور زندگی گذشته ما تاثیر زیادی روی رابطه و واکنش‌های ما با فرزند داره.
این کتاب با بیان چندین تمرین به ما کمک می‌کنه تا متوجه بشیم واکنش رفتاری ما با کودک بسته به زمان حال هست یا ریشه در گذشته و کودکی ما داره.
اگر در گذشته ما به اندازه کافی مورد احترام و توجه قرار گرفته باشیم که خب، اما اگر نه، در شخصیت ما اخلاقیات منفی به وجود میاد که روی رابطه ما با فرزند و نسل به نسل روی رابطه هر کدام و شخصیت و رفتارشون موثر هست. خبر خوب اینه که این کتاب می‌تونه ما رو راهنمایی کنه.
در واقع این کتاب فقط یک راهنمای خالی نیست و در هر بخش تمرین‌های مختلفی رو برای مخاطب قرار داده.
مثلا تمرین اول اینه: اگر نسبت به فرزندتان احساس عصبانیت کردید، به جای  اینکه بدون فکر کردن واکنش نشان دهید، صبر کنید و از خودتان بپرسید: آیا این احساس کاملا متعلق به این موقعیت و الان فرزندم است؟

راستی عنوان کامل کتاب اینه: کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و فرزندانتان از اینکه آن را خوانده‌اید خوشحال خواهند شد

◀️ #چند_سطر_کتاب

پیش از ملاقاتِ یک شخص جدید ممکن است درباره‌ی او از زبان دیگران چیزهایی بشنوید. حتی قبل از اینکه شروع به شناخت او کنید، در ذهنتان از آن شخص تصویرهایی برای خودتان می‌سازید. درباره آنچه در مورد او شنیده‌اید و تاثیرش روی افکارتان فکر کنید. احتمالا دوست داریم فکر کنیم تا زمانی که آن شخص را ببینیم و بشناسیم هیچ قضاوتی در موردش نمی‌کنیم، اما طبق تجربه‌ی خودم، بسیاری از ما قضاوت‌های خودمان را داریم.
ص112

📗کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند و فرزندانتان از اینکه آن را خوانده‌اید خوشحال خواهند شد، فیلیپا پری، مترجم: #زهرا_یعقوبیان، #نشر_کوله_پشتی، 286صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 40هزارتومان
#روان‌_شناسی 

عنوان اصلی:The Book You Wish Your Parents Had Read (and Your Children Will Be Glad That You Did)
نویسنده: #Philippa_Perry

▫️ t.me/klidar ▫️instaklidar ▫️ klidar.irدیدگاه های شما