ساده مثل پرواز

12 تیر 1399


#کتاب_امروز:
📒  ساده مثل پرواز
#کوری_لئوناردو
✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #مهرنوش_چمنی:
تا به حال پرنده‌ای به عنوان حیوان خانگی داشتید؟ پرنده‌ای که توی قفس زندگی می‌کنه و تمام دنیاش به اون قفس محدود شده. تا به حال شده فکر کنید اون پرنده چه حسی ممکنه داشته باشه؟

"آلیستر" یک کاسکوی آفریقاییه که توی یک مغازه حیوانات خانگی متولد شده. اما این باعث نمیشه که آلیستر دلش نخواد از مغازه فرار کنه و روی درخت‌ها زندگی کنه. زندگی هیچ وقت بر وفق مراد نیست. "آگی" خواهر آلیستر خریداری میشه و از هم جدا میشن. آلیستر چطور می‌تونه زندگی هردوتاشونو از اسارت نجات بده؟

البته این کتاب تماما از زبان آلیستر نوشته نشده. در این بین ما با شخصیت‌های دیگه‌ای مثل "فریتز" و "البرتینا" هم آشنا می‌شیم. فریتز به صورت پاره‌وقت توی مغازه‌ی حیوانات خانگی کار می‌کنه و البرتینا پیرزن بامزه‌ی سرخوشه که توی کتابخونه کار می‌کنه.

اینکه این افراد چه تاثیری روی زندگی آلیستر دارن رو دیگه خودتون باید بخونید.😉


◀️ #چند_سطر_کتاب

خاکسپاری در دریا زیادی پر سوز و گداز میشد. انداختنش توی مخزن آشغال پشت ساختمان هم سنگدلانه بود. به ذهنم رسید توی یکی از گلدان‌های داخل خاکش کنم، ولی آنجا هم دیگر زیادی شلوغ شده. و خب نمی‌توانستم بروم گوشه‌ای از پارک را بکنم چون ارث پدری‌ام نیست! سر آخر عقلم فقط به یک جا رسید.
درست حدس زدی. رفتم قبرستان.
وقتی رسیدم قبرستان بسته بود، ولی من با قدم‌های محکم از کنار همه‌ی آن تابلوهای ورود غیرمجاز ممنوع گذشتم و جوجه را توی تنها تکه زمینی که صاحبش هستم خاک کردم.
حس نسبتا خوبی هم داشت، انگار قبرستان جای مناسبی برای خاک کردن پرنده‌ها باشد. کسی چه می‌داند؟ شاید آن روح کوچک آوازه‌خوان جیک‌جیک‌کنان روی گل‌ها پرواز کند، لای شکاف سنگ‌ها لانه بسازد و با ارواح رفتگان عزیزمان دوست شود.
ص18

📗ساده مثل پرواز، کوری لئوناردو، مترجم: #نغمه_یزدان_پناه، #نشر_پرتقال، 293صفحه، چاپ اول 1399، قیمت: 48هزارتومان
#رمان_نوجوان

عنوان اصلی: The Simple Art of Flying
نویسنده: #Cory_Leonardo

▫️ t.me/klidarNews ▫️instaklidar (http://instagram.com/instaklidar) ▫️ klidar.irدیدگاه های شما