مهمان

21 تیر 1399خانم مری داونینگ هان، نویسنده سرشناس آمریکایی در حوزه ادبیات نوجوان و یانگ ادالته. ایشون برای کتاب "صبر کن تا هلن بیاید" معروف شد و کتاب "مهمان" جدیدترین اثر این نویسنده است.
کتابهایی که تا الان از این نویسنده خوندم اکثرا ترسناک و یا مرموز بودن و ظاهرا توی این زمنیه تخصص داره.🙄 از حق نگذریم کارش هم خوبه.

کتاب مهمان بر اساس یک افسانه ی همه گیر نوشته شده: موجوداتی که بچه های قشنگ رو میدزدن و به جاش بچه های خودشون رو میذارن.

توماس، برادر نوزاد مالی توسط گروهی از ارواح خبیثه دزدیده شده و یک همزاد زشت و بداخلاق جایگزین او می‎شود. مالی تصمیم می‎گیرد این گروه را پیدا کند، همزاد را که او را مهمان می‎خواند  به آن‎ها پس بدهد و برادرش را از آن‎ها بگیرد. اما این تصمیم، یعنی مواجه شدن با موانعی سیاه و تاریک و سفری بسیار خطرناک...

◀️چند سطر کتاب

همان‌طور که سرگرم کارم بودم، ابر بزرگی جلوی خورشید را گرفت و باغ را در سایه فرو برد. همان موقع، نسیم آرام شد و سکوت عجیبی همه‌جا را فرا گرفت. صدای خش‌خش هیچ برگی نیامد. قدقد مرغ‌ها قطع شد و داخل لانه‌شان ناپدید شدند. آواز هیچ پرنده‌ای نمی‌آمد. خبری از وزوز هیچ زنبوری روی شبدرها نبود و رنگ گله، چمن، درخت‌ها و آسمان، آرام‌آرام خاکستری شد.
من که نگران شده بودم، از جایم بلند شدم تا به توماس سری بزنم. ناگهان دنیا دور سرم چرخید. رنگ‌ها محو و درهم شد. همه چیز را دوتا می‌دیدم. آسمان زیر من بود و چمن بالای سرم. سرگیجه‌ام بیشتر از آن بود که بتوانم بایستم. خوردم زمین و خنده‌های یک کلاغ، آخرین صدایی بود که به گوشم خورد.
ص 13

▪️مهمان، مری داونینگ هان، مترجم: #محمد_ورزی، #نشر_پرتقال، 184صفحه، چاپ دوم 1399، قیمت: 39هزارتومان
#رمان_خارجی #رمان_کودک_و_نوجوان

klidarnewsدیدگاه های شما