بر بام دنیا

29 تیر 1399


زندگی‌ات را تبدیل به یک رویا و رویا را تبدیل به واقعیت کن!

#کتاب_امروز:
📘بر بام دنیا
🔹#آنتوان_گریزمان 


✍️#کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #مهدی_کاکولی: امروز یک کتاب فوتبالی ناب داریم. کتابی که به خاطر روایت جذاب نویسنده‌اش حتما خواهید پسندید. «گریزمان» همان طور که چهره صمیمی و دوست داشتنی دارد در نوشتن خاطراتش هم ساده و خودمانی است و هرجا هم که لازم باشد به اشتباهاتش اعتراف می‌کند. 
 پشت جلد کتاب نوشته: «تمام آکادمی‌های پرورش بازیکن در فرانسه او را به خاطر قد کوتاه و جثه‌ی کوچک رد کردند و گریزمان برای به حقیقت تبدیل کردن رویایش مجبور شد در 14سالگی به اسپانیا و ایالت باسک برود تا به رئال سوسیدادی بپیوندد که تنها باشگاهی بود که حاضر شد به این بازیکن فرصت خودنمایی بدهد.»

این هم عنوان چند تا از فصل‌های جذاب کتاب: «چهره‌ی شهرت»، «توپ را مانند بکام ارسال کن»، «آبی بهترین رنگ است»، بدترین دشمن یک بازیکن»، تراژدی در پاریس»، «کار تیمی و غریزه‌ی کشنده‌ی گلزنی».

چند سطر کتاب

گریزمان بازیکنی است که با توجه به تقلید خوشحالی بعد از گلش از "دریک" و همچنین مجموعه کتاب‌های فوتبالی‌اش برای کودکان، نسل جوان فرانسه با او احساس نزدیکی می‌کنند. با این حال، مردم چیزهای کمی در موردش می‌دانند. "رمسه" می‌گوید: «او شازده کوچولوی جدید فرانسه است. این اسم به این خاطر به ذهن خطور می‌کند چون نام کوچکش با آنتوان دوسنت اگزوپری یکی است و روی ساعدش نقل قولی از این نویسنده/خلبان که گریزمان او را الگوی خودش می‌داند، خالکوبی کرده است: «زندگی‌ات را تبدیل به یک رویا و رویا را تبدیل به واقعیت کن.» دلیل محبوبیت او کاملا واضح است. شادابی، غیرقابل پیش‌بینی بودن، قدرت لذت بردن از زندگی، چهره معصومانه، تاثیرگذاری در زمین مسابقه، دیدِ باز، شکلی که فوتبال در رگ و پوست او جریان دارد و... باعث شده عموم مردم فرانسه شیفته‌ی او شوند.» ص11

📗بر بام دنیا، آنتوان گریزمان، مترجم: #آرمین_زمانی، #نشر_گلگشت، 200صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 35هزار تومان
# رمان_خارجی

عنوان اصلی: Getting to the Top of World Football: My Autobiography
نویسنده: #Antoine_Griezmann

▫️ t.me/klidar دیدگاه های شما