سه زن

30 تیر 1399


نامزد جایزه‌ی کتاب رمانتیک سال2017
#کتاب_امروز:
📙 #سه_زن
🔸#ثریا_ام_لین 
✍️#کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش:

رمان سه زن یک رمان رمانتیک آغشته به جنگ و درد. 
توی این داستان می‌خونیم که یک خانم پرستار از سطح اجتماعی و خانوادگی بالا که به قول معروف توی پر قو بزرگ شده بخاطر نامزدش داوطلب شرکت در جنگ و کمک به سربازها در جبهه می‌شه. "اسکارلت" با نامزدش "توماس" در یک مهمونی، درست زمانی که برای مدتی از جنگ برگشته، آشنا می‌شه. اون بعدا به خاطر اینکه به خانواده‌ش و خودش نشون بده که توانایی‌های زیادی داره تصمیم می‌گیره به جنگ بره و توماس رو پیدا کنه. 

در جریانات این اعزام با پرستاری به اسم "الی" دوست می‌شه که از سطح اجتماعی پایین‌تریه اما روحیه‌ی محکمی داره و یک جورایی تکیه‌گاه اسکارلت می‌شه. الی برعکس اسکارلت تو خانواده‌ای بزرگ شده که حتی غذا به اندازه‌ی کافی نبوده اما حمایت‌های روحی زیادی از خانواده‌ش دریافت کرده که در نتیجه ازش دختر قوی و شجاعی ساخته.

سومین زن کیه؟ "لوسی". زنی خوددار و خونسرد که مثلث داستان رو تکمیل می‌کنه و هر ضلع اون در لحظات بحرانی و خشونت‌آمیزِ جنگ، یار و همراه همدیگه می‌شن.

📌راستی ثریا ام.لین که ساکن نیوزیلنده، داستان‌های زنانه تاریخی به‌خصوص درباره جنگ جهانی دوم می‌نویسه و خودش می‌گه عاشق نوشتن درباره شخصیت‌های زن قوی هست.

◀️ #چند_سطر_کتاب

الی به او نزدیک‌تر شد و اسکارلت محکم‌تر بغلش کرد.  
«خیلی خسته‌ام و نمی‌توانم برخی از چیزهایی را که دیده‌ام، از سرم بیرون کنم. من...»
اسکارلت گفت: «می‌توانی به من بگویی. می‌فهمم، به من اعتماد کن، می‌فهمم.»
«فکر می‌کردم برای پرستاری خوب باشم، که قادر خواهم بود لبخند و خنده‌ام را حفظ و احساس بهتری در سربازان ایجاد کنم. هرگز فکر نکرده بودم مواجهه با آنچه خواهم کرد، چقدر مخوف خواهد بود و چقدر آدم خواهد مرد.»
اسکارلت مطمئن بود الی حالا با دیدن حقیقت جنگ، نگران برادرانش نیز بود. با لحنی آرام زمزمه کرد: «الی، هیچ‌کس، هیچ‌کس برای این نوع کار ساخته نشده. تو مثل پرتو آفتاب امیدبخش هستی، و جای تعجب ندارد که دچار چالش شده‌ای.
ص165

📗سه زن، ثریا ام لین، #فیروزه_مهرزاد، #نشر_کوله_پشتی، 351صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 50هزارتومان
#رمان_خارجی

عنوان اصلی:  #WIVES_OF_WAR
نویسنده: #SORAYA_M_LANE

 دیدگاه های شما