می‌‌اندیشم، پس طراحی می‌کنم/دانیل کلاین و توماس کت‌کارت

09 مرداد 1399


#کتاب_امروز
📗می‌‌اندیشم، پس طراحی می‌کنم/دانیل کلاین و توماس کت‌کارت

🔹دانیل کلاین و توماس کت‌کارت سال‌هاست که مباحث عمیقی را مطرح کرده و لطیفه‌های فراوانی نوشته‌اند. آنها در این کتاب ما را به فهم فلسفه از طریق کاریکاتور و فهم کاریکاتور از طریق فلسفه دعوت می‌کنند. پرداختن به موضوعات مختلفی از معنای زندگی تا مرگ، این کتاب را به معرفی کاملی از مباحث اصلی فلسفه در طول تاریخ و عصر حاضر مبدل ساخته است.
ازآنجاکه نویسندگان این کتاب با بهره‌گیری از منتخب آثارِ هوشمندترین کاریکاتوریست‌های عصر حاضر، مباحث خود را توضیح داده‌اند، می‌توان ثقیل‌ترین مفاهیم فلسفی را به آسان‌ترین شکل ممکن آموخت.

◀️#چند_سطر_کتاب

در کاریکاتور حیرت انگیز بردفورد ولی، شاهدِ وضعیت سرشت‌گرایانه‌ای هستیم که می‌تواند موجودِ خونسردِ باله‌دار و آب‌شش‌داری را به فیلسوفی بدبین یا خوش‌بین تبدیل کند.
"بدبینی" هم می‌تواند رویکردی شخصی و هم نوعی جهان‌بینیِ فلسفی باشد و در هردو حالت به داروی مسکنی شبیه است و گاهی نیز دلسردکننده خواهد بود.

یک جهان‌بینی پرطرفدار که فلاسفه مشتاق به چالش کشیدنش هستند ایده ترقی است؛ ترقی جاری و حتی آنچه به ترقی فرگشت معروف است، و جهان‌بینی بزرگ که بدبینیِ فلسفی آن را نکوهش می‌کند، آن نوع بدبینی است که ادعا می‌کند زندگی بشر از هر نوع ارزش معناداری بی‌بهره است...

 ماهیِ کاریکاتور بردفورد، با آن دماغ بیرون از آبش، روایتی از همین واقعیت است.


🔸می‌‌اندیشم، پس طراحی می‌کنم، #دانیل_کلاین و #توماس_کت‌کارت، #مهدی_نمازیان، #نشر_کوله‌پشتی، 296صفحه، رقعی، چاپ اول1399، قیمت: 47هزارتومان

 t.me/klidarNews http://instagram.com/instaklidarدیدگاه های شما