سه رنگ

25 مرداد 1399


#کتاب_امروز
📙 #سه_رنگ
🔸 #منصور_ضابطیان
✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش 

غذا نوشت‌های سفر ایتالیا

سه رنگ:روایت سه رنگ پرچم ایتالیا و غذاهای خوشمزه‌اش!
این کتاب سفرنامه جدید آقای ضابطیانه که با عنوان سه رنگ به چاپ رسیده. در گفتگو راجع به این کتاب منصور ضابطیان گفته که از بچگی علاقه‌ی شدیدی به ایتالیا داشته حالا ما می‌خوایم ببینیم با خوندن این سفرنامه‌ی خوشمزه می‌تونه ما رو هم علاقمند کنه به ایتالیا و غذاهاش! البته اگه علاقمند نبوده باشیم به این کشور😉

◀️ چند سطر کتاب

برنارد شاو می‌گوید که هیچ عشقی خالصانه‌تر از عشق به غذا وجود ندارد. نمی‌دانم این جمله را باید به حساب شوخ‌طبعی برنارد شاو گذاشت یا نه و نمی‌دانم که برنارد شاو هیچ‌گاه در زندگی‌اش به ایتالیا سفر کرده است یا خیر. اما اگر سفر کرده باشد حتما این جمله را جدی گفته است. برای ایتالیایی‌ها مسئله غذا و آشپزی مسئله‌ای بسیار بسیار مهم است که رد پای آن را می‌توانید در جای جای کتاب دنبال کنید. 

پایتخت اسپاگتی
جستجوی کتاب‌خانه‌ای و تحقیق میدانی درباره‌ی اسپاگتی(یکی از مهم‌ترین افتخارات ناپلی‌ها) کاری سرگیجه‌آور است. هیچ‌کس به درستی نمی‌داند اسپاگتی اولین‌بار از کجا آمده و به تعداد آدم‌هایی که از آن‌ها درباره‌ی اسپاگتی بپرسید، قصه و افسانه وجود دارد. البته اینجا وقتی صحبت از اسپاگتی می‌کنم، پاستا، ماکارونی، پنیر،  لازانیا و ... را هم شامل می‌شود. 
ص161

📙 سه رنگ، منصور ضابطیان، #نشر_مثلث، 192صفحه، چاپ اول1399، قیمت:45هزارتومان

#سفر_نامه


▫️ t.me/klidarNews دیدگاه های شما