رز سفید جنگل سیاه

13 مهر 1399


#کتاب_امروز
📙 #رز_سفید_جنگل_سیاه
🔻#اوین_دمپسی

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش 

داستان با یک فضای سرد و تاریک شروع می‌شه. تنهایی و غم
فرانکا! درگیر یک عاشقانه در زمان جنگ جهانی و شاهد از دست دادن کل خانواده‌اش و مرگ هانس، نامزدش به دست نازی‌هاست. 
این وقایع تحمل فرانکا رو تموم کرد تا اون در یک روز برفی تصمیم گرفت همراه با تفنگ پدرش خونه رو ترک کنه و خودش رو بکشه.
همین‌طور که به سمت جنگل می‌رفت یک سایه روی درخت به چشمش خورد جلو که رفت متوجه شد این مرد یک سرباز انگلیسی زبانه که در واقع هموطن اونه و اما جاسوس ملت. فرانکا چون پرستاره برای نجات یک انسان دست‌به‌کار شد. سرباز رو پایین آورد اما توان کافی نداشت برای بردنش به خونه پس گودالی کند و خودش همراه ورنر به داخل رفت تا اونو گرم نگه داره. 
نزدیک صبح بود که صدای پای ساکنان روستا نزدیک می‌شد و قلب فرانکا هر لحظه تندتر می‌زد. خطر از بیخ گوششون گذشت اما هنوز راه سختی پیش‌رو بود. اون صبح به خونه رفت و سورتمه‌ای برای حمل سرباز آورد. گراف آدم درشت جثه‌ای بود و توی سورتمه جا نمی‌شد و پاهای شکسته‌اش ممکن بود بیشتر آسیب ببینه پس فرانکا مجبور شد توی جنگل پاهای شکسته ورنر رو جا بزنه و بعد به خونه برن.
با گذشت از اون شرایط سخت وقتی رسیدن هر دو بیهوش شدن و این اولین شبی بود که فرانکا بعد از مدت‌ها با حس آرامشی که یک هم‌نوع کنارشه به خواب رفت. 
می‌تونم حس کنم که الان تو ذهنتون یک عالمه سواله که آخرش چی به سرشون میاد و من جوابش رو نمی‌دم تا خودتون سرانه مطالعه مملکت ببرین بالا😅😅

◀️ چند سطر کتاب:
ریزش برف بیش‌تر و بیش‌تر می‌شد. شال گردنش را روی صورتش بالا کشید. شاید عناصر طبیعی جانش را می‌گرفتند. نه، هنوز نه. همچنان به راهش ادامه داد. دیگر هرگز کلبه را نخواهد دید یا اصلا هیچ‌چیز و هیچ‌کس را. هرگز پایان جنگ یا سقوط نازی‌ها یا محاکمه‌ی آن مرد دیوانه را برای جرم‌هایش نخواهد دید. به هانس فکر کرد، به صورت زیبایش، حقیقت نهفته در چشمانش و شجاعت باورنکردنی در قلبش. حتی فرصت نکرد برای آخرین بار در آغوشش بگیرد تا بگوید او تنها دلیلی‌ است که وی همچنان باور دارد عشق می‌تواند در این جهان عجیب و مضحک وجود داشته باشد. 
ص10


📙رز سفید، جنگل سیاه، اوین دمپسی، مترجم: پگاه فرهنگ مهر، نشر میلکان، 254صفحه، چاپ اول1399، قیمت:44هزارتومان

رمان خارجی

عنوان اصلی:  White Rose, Black Forest
نویسنده: #Eoin_Dempsey

▫️ t.me/klidarNews ▫️دیدگاه های شما