در هوای اشراق

26 آذر 1399


#کتاب_امروز
📙 #در_هوای_اشراق
365مدی‌تیشن روزانه
🔻 #اشو
🔹#باگاوان_شری_راجنیش

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش: 

این کتاب مجموعه‌ای از آگاهی و بینش اشو بوده که گستره‌ی وسیعی از سنت‌های معنوی و فلسفی را با  آگاهی و علم امروز در هم‌ آمیخته و جویندگان معنوی را به چالش می‌کشاند.
در هوای اشراق ما را ترغیب می‌کند تا «بودن» را بیاموزیم طوری‌که جسم، روح و ذهن هم‌سو باشند.
هم‌چنین این کتاب از گفت‌وگوهای منتشر نشده‌ی اشو با دوستانش در عرض چند سال بوده که شامل آموزه‌های اشو در مورد مدیتیشن و آرامش ذهنی است.
اصلا مدی‌تیشن به چه معناست؟ در بخش نخست این کتاب اومده که مدی‌تیشن یعنی تبدیل ناآگاهی به آگاهی. در واقع ذهن ما یک‌دهم آگاه است و نه‌دهم ناآگاه. 
اشو همواره بر ارزش مراقبه، ذهن آگاهی، عشق، جشن، شهامت، خلاقیت و شادی باکیفیت تأکید می‌کرد که باور داشت به سبب سیستم‌های اعتقادی، باورهای مذهبی و جامعه‌پذیری سرکوب شده‌ا...
در نهایت اين كتاب الهام‌بخش، امكان زندگي در اين مكان و اين لحظه را به خواننده مي‌بخشد البته با آگاهی و عشق.


◀️ چند سطر کتاب

افرادی هستند که وقتی آسیب‌پذیر نیستند، احساس قدرت می‌کنند، ولی این قدرت، مصنوعی و سطحی است. 
کسانی که هنگام آسیب‌پذیری احساس ضعف می‌کنند، نمی‌توانند برای مدت طولانی باز و در دسترس باقی بمانند. دیر یا زود این ضعف سبب می‌شود که خود را به روی دیگران ببندند. دیدگاه درست آن است که آسیب‌پذیر و در عین حال قوی باقی بمانید. در این صورت، شهامت کافی کسب خواهید کرد تا هر روز بیش از پیش، باز و پذیرا باشید.
شخصی که واقعا شجاع است، کاملا باز و در دسترس است. تنها ترسوها خود را پنهان می‌کنند. شجاعان به سختی سنگ هستند و در عین حال به آسیب‌پذیری گل سرخ؛ این تناقض است، ولی هر آن‌چه واقعی است، یک تناقض است.
ص210


📘در هوای اشراق، باگاوان شری راجنیش، مترجم: #فرشید_قهرمانی #فریبا_مقدم، #نشر_آوند_دانش، 387صفحه، چاپ سوم1396، قیمت: 55هزارتومان

عنوان اصلی: 365 Daily Meditation for the Here and Now

▫️ t.me/klidarNews دیدگاه های شما