زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

17 دی 1399


📘 #مقایسه_ترجمه
📗 #مقایسه_کتاب


🔻#زندگی من در پیراهن سرخ و سفید، #آرسن_ونگر، ترجمه: #امیرحسین_فاضلی_مقدم، #نشر_کوله_پشتی، چاپ اول1399، 240صفحه، قطع رقعی، قیمت: 40هزارتومان
🔹#زندگی من در پیراهن سرخ و سفید، #آرسن_ونگر، ترجمه: #بهنام_باقری، #نشر_میلکان، چاپ اول 1399، 224صفحه، قطع رقعی، قیمت: 52هزارتومان

📓عنوان کتاب: My Life in Red and White

🔻بردها خاطراتی گرانمایه هستند و شکست‌ها ـ مسابقاتی که هنوز شهامت دوباره دیدن آنها را ندارم ـ هنوز هم بعد از سال‌ها آزارم می‌دهند: چه باید می‌کردیم؟ چه اتفاقی افتاد؟ تمام زندگی‌ام بین بردهای دوست‌داشتنی و شکست‌های نفرت‌انگیز در نوسان بوده است.
ص 7
🔹پیروزی‌ها خاطراتی گران‌قدرند، شکست‌ها نیز، بخصوص آن‌هایی که هنوز جرئت تماشای مجددشان را ندارم، بعد از گذشت سالیان همچنان پیش چشمانم ظاهر می‌شوند و آزارم می‌دهند: باید چه کار می‌کردیم؟ چه بلایی سرمان آمد؟ کل زندگی من، میان عشق به پیروزی و نفرت از شکست در نوسان بوده است.
ص 9

ا***ا

🔻ژان ماری هنوز هم این موضوع را فراموش نکرده، اما مانع دوستی‌مان نشده است. در عوض مدام تکرار می‌کند که با ازدواج با نامزد اول من، انتقامش را گرفته است.
ص 26
🔹ژان همیشه به سبب این خاطره کمی با من جبهه داشت اما این ماجرا به هیچ وجه خللی در شکل‌گیری دوستی خوب ما به وجود نیاورد. او با تکرار این جمله که با اولین کسی که از او خوشم بیاید ازدواج خواهم کرد ـ واقعا شوخی نمی‌کرد ـ و انتقام خواهد گرفت، خودش را تسلا می‌داد.
ص 27

 ا***ا

🔻در آن سن، خیلی قدم بلند نبود، حدود 140 سانتی‌متر بودم. به طرز عجیبی بعد از آن بیماری، قدم رشد پیدا کرد و در هفده سالگی، 180 سانتی‌متر بودم.
ص 48

🔹در آن سن خیلی بلندقامت نبودم و قدم یک متر و چهل و سه سانتی‌متر بود. در هفده سالگی قدم یک متر و پنجاه و پنج سانتی‌متر بود.
ص 43

ا***ا

🔻بدیهی است که آمریکا کشوری پهناور است. مراکز آموزش باید در نقاطی ساخته شوند که بهترین‌ها در سریع‌ترین زمان بتوانند گرد هم آیند. ثابت شده که گردآوردن بازیکنان خوب در کنار هم یک عامل تعیین کننده است.
ص 167
🔹نیازی به یادآوری نیست که ایالات متحده کشوری وسیع است. مراکز آموزش عالی باید تاسیس شود تا بهترین‌ها را دور هم جمع کنند. واضح است که داشتن تعداد زیادی بازیکن خوب در یک مکان خاص عاملی کلیدی به شمار می‌رود.
ص 137

ا***ا

🔻خیلی از بهترین فوتبالیست‌های آمریکایی، دروازه‌بان بوده‌اند. شاید در درجه اول این آسان‌ترین پست برای پرورش بازیکن باشد.
ص 167
🔹بسیاری از بازیکنِ برجسته‌ی آمریکایی گلر بوده‌اند. شاید پیشرفت در این پست در ابتدا آسان‌تر از بقیه پست‌ها باشد.
ص 137

▫️  t.me/klidarNews ▫️instaklidar (http://instagram.com/instaklidar) ▫️ klidar.ir (http://www.klidar.ir/)دیدگاه های شما