سباستین

23 فروردین 1400


#کتاب_ماه_فروردین #کلبه‌کتاب‌کلیدر
📗#سباستین
✅ انتخاب: #زهرا_حصاری

🔻یکی از کتاب‌های خوبی که در فرودین ۱۴۰۰ خوندم کتاب سباستین آقای منصور ضابطیان هست یک سفرنامه جذاب که بسیار ساده و روان نوشته شده و وقتی که کتاب رو مطالعه می‌کنی انگار در اون فضا و اون کشور هستی عکس اشخاص نامبرده و مکان‌ها هم داخل کتاب هست، اصلا از اون دست کتاب‌هایی هست که نصف روز تمومش می‌کنی و عجیب خوش می‌گذره باهاش اولین کتاب رو که آدم می‌خونه دنبال بقیه نوشته و کتاب‌های نویسنده هم میره. یه ته مایه طنز و شوخی هم داره.
 
شخصیت نویسنده و این که در بدترین حالت ممکن خونسردی خودش رو حفظ می‌کنه و سعی داره از همه سفرش لذت ببره...در کل به شدت پیشنهاد میشه و گزینه خیلی خوبی برای تجربه جدید خوندن سفرنامست و حال خوب کنه.

◀️وقتی پرچم آمریکا بالا می‌رفت و در وزش نسیم کناره اقیانوس اطلس، ستاره‌هایش را به رخ دشمن قدیمی می‌کشید، با خودم فکر می‌کردم آینده کوبا چگونه خواهد بود؟ قضاوتی نمی‌کنم که بهتر است یا بدتر، این را خود کوبایی‌ها باید بگویند و تاریخ، اما هر چه هست دیگر شبیه کوبای امروز نخواهد بود. کوبایی که هنوز روح فيدل با همه کهنسالی‌اش در آن حضور دارد، کوبایی که هنوز «چه» قهرمان رویاهایش است، کوبایی که یکی از آخرین مظاهر دیگر گون بودن است... من دوست دارم این کوبا را ببینم، نه کوبایی که مثل جاهای دیگر دنیا پر از مک دونالد و کی اف سی است. من دوست دارم بر دیوارهای شهرهایش عکس چه گوارا را ببینم نه جاستین بیبر را... چند روز بعد خطر جدی‌تر شد. باراک اوباما هم قرار شد برای ملاقات با رائول کاسترو به هاوانا برود. شک ندارم که روند تغییرات و آمریکاییزه شدن سرعتی بیش از پیش خواهد گرفت. باید می جنبیدم، اگر امسال هم به کوبا نمی‌رفتم معلوم نبود تا سال دیگر چه میزان تغییرات در آن جا صورت بگیرد و چقدر کوبا می‌تواند از دام کاپیتالیسم برهد و همچنان شبیه جاهای دیگر نباشد. باید می‌جنبیدم و می‌رفتم. باید آخرین یادگاری‌های استقلال را می‌دیدم و ثبت می‌کردم.


🔹سباستین( سفرنامه و عکس های کوبا)، نویسنده: #منصور_ضابطیان، #نشر_مثلث

t.me/klidarnews www.klidar.ir instagram.com/instaklidarدیدگاه های شما