سرزمین موعود

05 اردیبهشت 1400


#کتاب_امروز:
📘سرزمین موعود

«می‌خواهم کمی پرده‌ها را کنار بزنم و به مردم نشان بدهم در پس آن همه قدرت و شکوه، ریاست جمهوری تنها یک شغل است.»

کتاب سرزمین موعود در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرداستانی نیویورک‌تایمز قرار داشته و بهترین کتاب از نظر واشنگتن‌پست، گاردین و بهترین کتاب زندگی‌نامه‌ای گودریدز بوده است.

باراک اوباما که با این کتاب، رکورد فروش کتابِ همسرش «میشل» را شکست، «سرزمین موعود» را به او و دخترانش تقدیم کرده است: «تقدیم به میشل؛ عشق و همراه زندگی‌ام و مالیا و ساشا؛ که نور خیره‌کننده وجودشان همه‌چیز را روشن می‌کند.»
با هم چند سطرش را می‌خوانیم.

◀️برو کتاب بخوان

مطالعه عادت مادرم بود که از بچگی در من هم شکل گرفت؛ عادتی که هر زمان از سررفتن حوصله شکایت می‌کردم یا وقتی وُسعش نمی‌رسید مرا در اندونزی به مدرسه بین‌المللی بفرستد یا وقتی نمی‌توانست برایم پرستار بگیرد و می‌بایست با او به اداره می‌رفتم، به کمکش می‌آمد.
می‌گفت: «برو کتاب بخوان و بعد بیا برایم تعریف کن که چه یاد گرفتی.»
هنوز به یاد دارم که با پدربزرگ و مادربزرگم به حراج کلیسای مرکزی در خیابان مقابل آپارتمان رفتیم و من خودم را در برابر انبوهی از کتاب یافتم. به دلیلی نامعلوم، شروع به انتخاب کتاب‌هایی کردم که عنوانشان برایم جذاب بودند یا برایم آشنا به نظر می‌رسیدند، کتاب‌هایی از رالف والدو الیسون، لنگستون هیوز، رابرت پن وارن، داستایفسکی، دی.اچ.لارنس، و رالف والدو امرسون. پدربزرگ که می‌خواست یک دسته چوب گلف بخرد، وقتی مرا دید که با جعبه کتاب‌ها به او نزدیک می‌شوم، با تعجب پرسید: «می‌خواهی کتابخانه باز کنی؟» ص26

🔹#سرزمین_موعود، #باراک_اوباما، #امیرحسین_رزاق، #نشر_مون، 1092صفحه، قطع رقعی، جلد سخت، چاپ اول1399، قیمت: 125هزارتومان
A Promised Land, Barrack Obama

t.me/klidarnews www.klidar.ir instagram.com/instaklidarدیدگاه های شما