بینایی

22 خرداد 1400


#کتاب_ماه_خرداد #کلبه‌کتاب‌کلیدر 
📓 #بینایی
✅ انتخاب: #فاطمه_قادری
instagram.com/ftm_math_teacher

🔹نویسنده‌ی کتاب «کوری» این کتاب رو نوشته و همچنان افراد داستان اسم ندارند و اینکه ماجرا در رابطه با انتخابات هست از بین سه حزب مردم به یک حزب رای بدن اتفاقی که میفته ابتدای صبح کسی نمیاد برای انتخابات، بعدها مردم میان و زمان شمارش آرا 83 درصد آرا رای سفید هستند. دولت شهر رو ترک میکنه که مردم رو تنبیه کنه اما مردم به سادگی زندگی میکنند. برای ایجاد رعب و وحشت دولت در شهر بمب میذاره که بگه چون خرابکارا هستن و دولت و امنیت نیست این حادثه رخ داده اما همه می‌دونستن کار نخست وزیر و دولت هست. کارهای زیادی انجام میدن که مردم به خواهش و تمنا برای برگشت دولت بیفتن اما هیچی رخ نمیده و در انتها برای اینکه دولت برگرده و ماجرای رای سفید رو بندازه گردن یکی...

🔸این کتاب رو نمیشه خیلی خوب خلاصه کرد چون پر از جملات تامل برانگیزه. در «کوری»، دولت مردم رو رها کرد در ابتدا و بعد خودش هم به اون دچار شد. در «بینایی» نشون میده که یک دولت یا حکومت نسبت به مردمش چطور میتونه فریبکاری انجام بده و عوامل بی گناه رو مقصر جلوه بده و خودش اینجا حتی مامور خودشو به قتل رسوند و بعد به ملت شهید اعلامش کرد گفت دشمن به شهادت رسوندتش.

🔹کتاب جالبیه. یه‌ جا میگه شما محکومید به جرم بینا بودن زمانی که همه به کوری دچار شدند.

🔸تکه‌ای از کتاب: وقتی به دنیا می‌آییم برای زندگی خویش قراردادی را امضا می‌کنیم ولی روزی می‌رسد که از خود سوال می‌کنیم چه کسی آن را به‌جای ما امضا کرده است؟

t.me/klidarnews / www.klidar.ir / instagram.com/instaklidar

ا📗📙📘ا
برای شرکت در چالش «کتاب‌ماه‌خرداد» و برنده شدن در قرعه‌کشی هدیه‌ی‌کتاب، شما هم معرفی بهترین کتابی را که در این ماه خوانده‌اید برای ما بفرستید:
🔻ارسال مطلب:
دایرکت اینستاگرام: instaklidar
تلگرام: t.me/klidarbook
واتساپ: 09157070380
👌مهلت تا پایان خرداددیدگاه های شما