از سرزمین‌های انگور

25 خرداد 1400


#کتاب_ماه_خرداد #کلبه‌کتاب‌کلیدر 
📗#از_سرزمین‌های_انگور
✅انتخاب: #مهری_رنگانی

 رایان اسپرانزا دختر دوازده ساله‌ای که از کودکی در مرتع گل‌های رز بزرگ شده، و زندگی بی هیچ سختی و زحمتی را تجربه کرده است. ناگهان زندگی‌اش با یک اتفاق تغییر می‌کند. اتفاقی که همه‌چیز را عوض می‌کند و دری به سوی زندگی جدید و بسیار سخت‌تر از آن‌چه تصور می‌کند به سوی او گشوده می شود.

دختری که تا به حال چندان معنای سختی را درک نکرده، حال مجبور است با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کند. مشکلاتی که حتی یک انسان توانمند را نیز از پای در می‌آورند.

🔹نظر من: 
کتاب جالبی بود و از چیزی که فکرش رو می‌کردم بهتر بود. اما ترجمه‌اش رو دوست نداشتم. چون به نظرم کلماتی که به زبان اصلی توی کتاب بود گاهی اوقات حواسم رو پرت می‌کرد و معنی‌شون رو هم بعضی اوقات یادم می‌رفت. 
نویسنده می‌خواست با این داستان نشون بده که همیشه اوضاع اونطوری که ما فکر می‌کنیم پیش نمی‌ره و مشکلات هیچ وقت قبل از اومدن خبر نمیدن و هر لحظه ممکنه اوضاع زندگی‌مون از این رو به اون رو تغییر کنه.

مثل اکثر کتاب‌ها اوایل زیاد جالب نبود اما کم‌کم جالب و جالب‌تر شد. شخصیت‌ها بیشتر شدن و اتفاقات زیادی افتاد با این‌که کتاب قطوری هم نبود. دوست داشتم آخرش یک پایان مشخص داشته باشه ولی این‌طور نشد و تقریبا یک پایان باز داشت.
در کل دوسش داشتم و اگه می‌خواین تازه کتاب خوندن رو شروع کنین این کتاب برای شروع عاليه.


🔹از سرزمین‌های انگور، #پم_مونیوس_رایان، #صبا_زردکانلو، #پرتقال

t.me/klidarnews / www.klidar.ir / instagram.com/instaklidar

 دیدگاه های شما