خاطرات یک گیشا

26 خرداد 1400


📗 خاطرات یک گیشا
✅انتخاب: #بهاره_قدیری
instagram.com/b.m.t_bookland


⚠️ این کتاب داستانی واقعی از زندگی یک گیشا است...
🎎 گیشا کیست؟ دخترانی هستند که در سنین خردسالی از خانواده های تنگ‌دستشان در ژاپن خریداری شده، و با آموزش‌های خاص(درست کردن چای، رقص، ساز زدن، تعظیم کردن، صحبت کردن و...) برای ایفای نقش همنشینی و مصاحبت با مردان در چای‌خانه‌ها تربیت می شوند. مردانی که نمی‌خواهند با همسرانشان در مجامع عمومی ظاهر شوند و آنها را از مسائل کاری خود آگاه سازند، یک گیشا برای درد دلِ خود فراهم میکنند!!..

🎐🧧اما داستان این کتاب:
شیو دختری زیبا، باهوش و شاداب با چشمان خاکستری خاص به دلیل فقر خانواده همراه با خواهرش ساتسو فروخته می شوند. او را به اوکیایی در گیون میبرند، آداب گیشاگری به او می آموزند.... حالا او با تمام سختی ها و مسائل مختلف یک گیشاست!!!... 
حالا او دیگر صاحب نام خود هم نیست!! نام او نیتا سایوری شد!
از این به بعد او دیگر حق انتخاب، عاشق شدن، دل بستن، خستگی، آزادی در پوشش و آرایش و حق اشتباه ندارد!! او تبدیل به عروسک کوکی ای شده است که دخترانگی اش به بالاترین قیمت فروخته می شود!!
او باید طوری رفتار کند که به هیچ مردی بی احترامی نشود و رفتارش او را ناراحت نکند!
آیا این نوعی برده داری نیست!!!.. البته که هست...
.
🎏 با این اوصاف به نظرتون سایوری چکار میکنه؟! عاشق نمیشه؟ اشتباه نمیکنه؟ انتخاب نمیکنه؟ زندگی چطور؟ چه بلایی سر خواهرش میاد؟
.
🎯 این کتاب به قدری جذاب هست که زمین گذاشتن و حتی فراموش کردنش خییلی سخته.. ترجمه روان و بی نقص کتاب و پایان شگفت انگیزش باعث هیجان زیاد شما میشه و شاید مثل من قطره اشکی از چشمتان جاری کنه...

📌متن از کتاب:
1.غم چیز غریبی است، در برابر آن تا چه اندازه ناتوانیم. به پنجره ای می ماند که به خودی خود باز می شود، اتاق سرد می شود و کاری از دستمان بر نمی آید جز اینکه از سرما بلرزیم اما پنجره ای است که هربار کمتر باز می شود و روزی تعجب خواهیم کرد که به کجا رفته است.

2.سختی کشیدن مانند وزش باد شدید است. منظورم این نیست که ما را از نقاطی بر می گرداند که ممکن بود به نوعی برویم و همین طور از ما چیزهایی را می کند که کنده شدنی به نظر نمی رسیدند اما بعد از آن، خودمان را آنچه واقعا هستیم می بینیم، نه آنچه می خواستیم باشیم.

📽🎬 فیلمی به همین نام هم ساخته شده که دیدنش خالی از لطف نیست..
🌟 امتیاز من به این کتاب قطعا و حتما ۵ از ۵

🔹#خاطرات_یک_گیشا، #آرتور_گلدن، #مریم_بیات، #نشر_سخن

t.me/klidarnews / www.klidar.ir / instagram.com/instaklidarدیدگاه های شما