سه شنبه هاباموری

30 خرداد 1400


#کتاب_ماه_خرداد #کلبه‌کتاب‌کلیدر
📗 #سه‌شنبه‌ها_با_موری
✅ انتخاب: #فاطمه_اولادی

🌻موری مرد پیری است که دچار بیماری لاعلاجی است و در آستانه مرگ است و میچ که یکی از شاگردان قدیمی‌اش در دانشگاه است، به طور اتفاقی او را پس از چندین سال پیدا می‌کند و او را ملاقات می‌کند. 
🌻کتاب سه‌شنبه‌ها با موری داستان دیدارهای میچ و موری در روزهای سه‌شنبه است که راجع به موضوعات مختلفی مثل جهان، دلسوزی به حال خود، افسوس و حسرت، مرگ، ترس از پیری، خانواده، پول، زنده نگه داشتن عشق، ازدواج و... بحث می‌کند.
🌻از آنجایی که موری به مرگ نزدیک است، دیدگاه متفاوتی در مورد زندگی و سایر مسائل دارد و خواندن نظرات و دیدگاه او بسیار جالب است.
🌻سه‌شنبه‌ها با موری کتاب کم‌حجمی است ولی در مورد موضوعات بسیار مهم و عمیقی است که خواندنش می‌تواند مفید باشد و دید تازه‌ای نسبت به زندگی به ما بدهد.

🌻گوشه ای از کتاب:
_ "همه می‌دانند که خواهند مرد، اما آن را باور ندارند، اگر باور داشتیم، کارها را طور دیگری انجام می‌دادیم."
_ "گفتم پس درباره مرگ به خودمان دروغ می‌گوییم."
_ "بله. اما راه بهتری هم وجود دارد. باور کردن مرگ و آماده کردن خودت برای آن، در هر لحظه. روشی که به حق می‌تواند تو را در طول زندگی‌ات کاملا درگیر زیستن بکند‌."
_ "چگونه می‌توانی، همواره برای مرگ آماده باشی؟"
_ "به آنچه بودایی‌ها انجام می‌دهند عمل کن. هر روز، پرنده‌ی کوچکی را روی شانه‌ات تصور کن که می‌پرسد: آیا امروز همان روز است؟ آیا آماده ام؟ آیا لازم است همه‌ی این کارها را انجام بدهم؟ آیا همان انسانی هستم که می‌خواهم باشم؟"

🔹سه‌شنبه‌ها باموری، #میچ_آلبوم، #ماندانا_قهرمانلو، #نشر_قطره

t.me/klidarnews / www.klidar.ir / instagram.com/instaklidar
 دیدگاه های شما