راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب

05 مرداد 1400


#کتاب_امروز:
📕راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب
#هالی_جکسون

✍️کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #هانیه_قدمگاهی:

"راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب" روایت‌گر ماجرای قتلی هست که پنج سال پیش تو شهر لیتل کلیتون اتفاق افتاده. تموم مردم شهر باور دارند که سال سینگ، آندی بل رو به قتل رسونده اما پیپ فیتز فکر می‌کنه که تحقیقات پلیس کافی نبوده و سال اون هیولایی که همه ازش ساختند نیست. برای همین خودش تحت عنوان پروژه‌ی تحقیقی پیش‌نیاز دانشگاه شروع به بررسی این موضوع می‌کنه. میون تحقیق درباره‌ی این قتل شرایط براش سخت میشه. یعنی کسی که همیشه مثل خواهر بزرگترش می‌دید می‌تونه قاتل باشه؟ یا قاتل می‌تونه یکی از افراد پلیس باشه؟ اصلا آندی به قتل رسیده یا خودش رو گم و گور کرده؟ سوال‌های بی‌پاسخ و مظنونین زیاد این حادثه پیپ رو بیشتر گیج می‌کنن.

این کتاب علاوه بر معمای جذابی که مطرح می‌کنه و داستان پُرکششی که داره، از طنز خوبی هم برخورداره که هالی جکسون، نویسنده‌ی کتاب، خیلی زیبا میون زندگی روزمره و تحقیقات پیپ گنجونده. 


◀️ #چند_سطر_کتاب  

پیپ می‌دانست آن‌ها کجا زندگی می‌کنند.
در لیتل کلیتون، همه می‌دانستند آن‌ها کجا زندگی می‌کنند.
خانه‌شان در شهر مثل خانه‌های تسخیرشده بود؛ هنگام گذر از کنارش، سرعت قدم‌های مردم بیشتر و حرف در گلوهایشان خفه می‌شد. بچه‌های پر شروشور در راه بازگشت از مدرسه به خانه، دور هم جمع می‌شدند و همدیگر را شیر می‌کردند که بدوند و دروازه‌ی مقابل خانه را لمس کنند.
اما خانه به تسخیر ارواح درنیامده بود، تنها سه فرد غمگین درونش بودند که سعی داشتند مثل سابق به زندگی‌شان ادامه دهند، خانه‌ای که در آن خبری از سوسو زدن نور یا افتادن خودبه‌خود صندلی نبود، اما با اسپری تیره‌رنگ، رویش نوشته بودند خانواده‌ی آشغال و با سنگ، شیشه‌ی پنجره‌هایش را شکسته بودند.
ص9

📕راهنمای کشف قتل از یک دختر خوب، هالی جکسون، #فرسیما_قطبی، #نشر_نون

عنوان اصلی:About the guide to discovering the murder of a good girl
نویسنده: #Holly_Jackson

t.me/klidarnews / www.klidar.ir / instagram.com/instaklidarدیدگاه های شما