خاستگاه تاریکی

06 شهریور 1400


#پیشنهاد_کتاب 
📗خاستگاه تاریکی
✅انتخاب: #سید_علی_محروقی

سال‌ها قبل با کتابی به نام نکرونویمکون آشنا شدم که اگر همین الان سرچ کنید به عنوان هولناک‌ترین کتاب بشر مطالب زیادی درباره‌ی اون پیدا می‌کنید. این کتاب راجع‌به طلسم‌های شیطانی احضار و تحت امر قرار دادن شیاطین هست که عکس‌های بسیار رعب‌انگیزی هم داره. این مطالب نوشته‌ی عرب دیوانه‌ای به نام ابوحضرت هست که سال‌ها در بیابان‌های عربستان با موجودات شیطانی سروکار داره و با پرستش اون‌ها به جادو و طلسم‌های اهریمنی زیادی که می‌تونند موجودات ترسناکی رو به زمین دعوت کنند. در نهایت کتابی رو می‌نویسه که اصل اون بعد از قتلش به آتش کشیده می‌شه و نکرونویمکون ترجمه‌ی یونانی اون کتابه. عرب دیوانه در آخر در جمع مردم شهر و در روز روشن توسط موجودات شیطانی تکه‌تکه می‌شه.
ربط این این سرگذشت به ایچ. پی. لاوکرفت اینه که تمام این کتاب تخیلات لاوکرفت بوده ولی اون‌قدر باور پذیر این کتاب رو در داستان‌هاش گنجونده که خیل عظیمی از مردم هنوز هم باور نمی‌کنند چطور مغز یک انسان قادر به خلق چنین مطالبی بوده. بعدها کسانی از روی مطالبی که در کتب لاوکرفت بود اقدام به نوشتن و انتشار نکرونویمکون کردن و حتی بخش‌هایی از اون کتاب به فارسی هم ترجمه شده و در دسترسه.
در ادامه من می‌خوام عاشقان کتاب‌های فانتزی و ترسناک رو دعوت به خوندن کتاب خاستگاه تاریکی اثر لاوکرفت کنم که شامل چند تا از معروف‌ترین رمان‌های این نویسنده هست. شما در این کتاب داستان‌های: احضار کوتلهو، وحشت دان ویچ، تسخیرگیر تاریکی، ترس کمین کرده و خانه متروکه رو خواهید خوند.
یقین داشته باشید از خوندن داستان‌هایی که چنین مغز قدرتمندی اون‌ها رو خلق کرده سیراب نخواهید شد و چندین و چندبار این کتاب رو خواهید خوند.

🔹 خاستگاه تاریکی، #ایچ_پی_لاوکرفت، #آرش_طهماسبی، #انتشارات_والدیدگاه های شما