سوفی کوآیر و کتاب‌های شگفت‌انگیز

11 شهریور 1400


#کتاب_امروز
📗 سوفی کوآیر و کتاب‌های شگفت‌انگیز

✍️کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #هانیه_قدمگاهی:

برای لحظه‌ای خودتون رو جای دختری ۱۲ ساله بگذارید که تمام عشقش توی دنیا خلاصه میشه به پدرش و کتاب‌ها. زندگی این دختر می‌تونست همین‌طور باقی بمونه اما قرار نیست همیشه همه‌چیز مطابق میل ما باشه. مردم شهر و در رأس اون‌ها بازرس شهر، کتاب‌های قصه رو چیزهای جاهلانه می‌دونند و می‌خوان که همه‌ی اون‌ها رو تو یه روز خاص بسوزونند. این دختر تنهایی شاید بتونه فقط چندتا از این کتاب‌ها رو نجات بده اما همین موقع‌ست که با پیتر نیمبل و دوست شگفت‌انگیزش سر تود آشنا میشه. اون‌ها با یه کتاب جادویی میان سراغ سوفی و این سرآغازی میشه برای یه ماجراجویی پرهیجان و خطرناک که پر از لحظات تلخ و شیرین و سخت برای اون‌هاست.
این کتاب به نوعی ادامه‌ی کتاب «پیتر نیمبل و چشم‌های شگفت‌انگیزش» هست اما ماجراهایی که پیش میاد متفاوت با کتاب اول هست. پیشنهاد می‌کنم حتما کتاب اول رو هم بخونین.

چند سطر اول کتاب رو انتخاب کردم چون به نظرم به محتوای کلی داستان نزدیکه و خیلی هم زیباست:
بیشتر وقت‌ها می‌گویند آدم نباید کتاب را از روی جلدش قضاوت کند؛ اما از نظر یک کتاب‌خوان خبره این حرف کاملا بی‌ارزش است. کتاب‌خوان‌های خبره با لذت بی‌همتای در دست گرفتن یک کتاب زیبا، آشنایی کامل دارند؛ وزن و بافت جلد، صدای عطف موقع ورق زدن و بوی دلپذیر و خاکیِ کاغذهای زرد، وقتی که از بین انگشت‌ها رد می‌شوند. کتاب پلی به سوی اندیشه‌هاست: موجود زنده‌ای که نیازمند عشق، محبت و محافظت است.

🔹 سوفی کوآیر و کتاب‌های شگفت‌انگیز، #جاناتان_آکسییر، #محمدرضا_شکاری، #نشر_پرتقال، 395 ص، رقعی، شومیز، چاپ پنجم 1400، 89000 تومان

عنوان اصلی: 
Sophie Quire and the last Storuguard
نویسنده: #Jonathan_Auxier دیدگاه های شما