📗 #مامور_زد(Z)

09 دی 1396


#کتاب_امروز
9 دی 1396

📗 #مامور_زد(Z)
📙 #مارک_هادون
📒مترجم: #بیتا_ابراهیمی
📕 #نشر_هوپا

کلیدر/ #مهرنوش:

از مارک هادون فقط یک کتاب خونده بودم که البته تصور می‌کنم فقط هم همون ترجمه شده بود: «ماجرای عجیب سگی در شب».
حالا نشر هوپا یک مجموعه داستان از این نویسنده منتشر کره: مامور زِد.
این مجموعه ماجرای سه تا پسربچه با تخیل قوی هست. مخصوصا بن که گاهی اونقدر تو خیالات غرق می‌شه که حتی صدای والدینش رو هم نمی‌شنوه.

یک شب که بن می‌خواد بخوابه یک مشت کرم توی رختخوابش پیدا می‌کنه و یک کارت که روش نوشته از طرف مامور زد. حالا بن دنبال اینه که بفهمه این شوخی ازطرف چه کسیه و یا اینکه این کارش چه مفهومی داره، ولی انگار واقعیت کمی مهیج‌تر و ترسناک‌تر از خیالاته...


#چند_سطر_کتاب 

آخر شب به سوال بابا فکر می‌کردم. و خوب که فکر کردم، جواب سوالش را پیدا کردم. دقیقا می‌دانستم چرا می‌روم توی دنیاهای دیگر. موضوع این است: یک روزهایی زندگی عالی است. خورشید می‌درخشد، درس‌ها راحت هستند، عصر با بارنی و جنکس فوتبال بازی می‌کنیم و توی پارک با هم هستیم. 
بعضی روز‌ها زندگی خوب است اما هیچ چیز خاصی تویش نیست. و یک روزهایی، زندگی مزخرف است و تنها کاری که دوست دارم بکنم این است که با یک لیوان شکلات داغ و یک بسته بیسکوییت زیر لحاف بمانم و تا فردا از توی تخت در نیایم. مشکل اینجاست که نمی‌توانیم تصمیم بگیریم که روزمان چطوری باشد. خوب یا بد یا معمولی! اما اگر چشم‌ها را ببندیم، دیگر فرقی نمی‌کند که چه جور روزی است. می‌شود به سفری اکتشافی توی صحرا رفت. می‌شود یک دانشمند توی یک مجموعه‌ی فضایی روی کره‌ی ماه بود. می‌شود از پنجره بیرون را نگاه کرد و فکر کرد که همین الان یک ژاکت با موتور جت می‌پوشی و می‌روی روی بام و بر فراز بام کارخانه‌ها و تپه‌ها پرواز می‌کنی.
ص ۱۴

❇️ مامور زِد 1/مارک هادون/ مترجم: بیتا ابراهیمی/ نشر هوپا/ چاپ اول 1396/ رقعی/ شومیز/ 221صفحه/ 18000 تومان

 📚 @klidarدیدگاه های شما